Espresso ve Kahve Çekirdeği

En İyi Espresso Markaları

LuganoEspresso

Kahveniz için en iyi espresso çekirdeği  ve markaları nelerdir? En sevdiğiniz espresso markasını ve çekirdeğini seçerken göz önünde bulundurduğunuz faktörler nelerdir?

Bu yazımızda Espresso çekirdeği seçimi üzerine konuşacağız.

Espresso, ince öğütülmüş kahve çekirdeklerinden yapılan bir içecektir. Zengin, koyu bir tada ve kalın, kremsi bir köpüğe sahiptir. Mükemmel espresso, hassas bir lezzet, aroma ve kıvam dengesidir. Espressonuzun kalitesini belirleyen en önemli faktör kullandığınız çekirdeklerdir.

En iyi espresso çekirdekleri taze, aromatik ve lezzetlidir. Ayrıca mükemmel derecede kavrulurlar ve mükemmel kabalıkta öğütülürler. Espresso çekirdeği satın alırken bakılacak ilk şey menşe ülkesidir. Yetiştiği ülke, tadı ve kokusu üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır. Tercih ettiğiniz kavurma ve öğütme türü, fasulyenin nerede yetiştirildiği, nasıl işlendiği ve ne kadar süre depoda tutulduğu gibi konuların da dikkate alınması gerekir. Daha koyu kavrulmuş çekirdekler daha güçlü bir tada sahip olacak ama aynı zamanda daha hafif kavrulmuş olanlardan daha az tatlı olacaklar.

İyi bir espresso çekirdeği, kendine özgü bir tat ve aromaya sahip, koyu renkli ve yağlı olmalıdır. En iyi espresso çekirdekleri, iklimin daha serin olduğu yüksek rakımlı bölgelerde yetiştirilir. Lezzetlerini ortaya çıkarmak için bir kavurma işleminden geçmeleri gerekmektedir.

EN İYİ ESPRESSO MARKALARI

En iyi espresso çekirdekleri genellikle İtalya’da bulunur ve yüksek rakımlarda yetiştirilir, koyu kavrulur ve dolgun bir tada sahiplerdir.

Piyasada birçok espresso çekirdeği markası var. Ancak, lezzet söz konusu olduğunda, her şey kişisel tercihinize bağlıdır. Bazı insanlar espressolarını acı bir tada sahip güçlü, bazıları ise tatlı bir tada sahip hafif severler. Hangi markanın sizin için en iyisi olduğunu bilmenin tek yolu onları denemek!

Espressoyu seviyorsanız, hangi markanın en iyi espresso çekirdeği sunduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Sizin için en iyi İtalyan espresso markalarını araştırdık;

Lugano Caffe: Markamız espressonun merkezi olan İtalya’nın modern ve zarif kenti Lugano’da 2019 yılında kuruldu. Markamız, İtalyan cazibesinin ve İsviçre hassasiyetinin bütünleştiği, güzellik ve meydan okuma anlamlarına gelen Lugano kentinden esinenerek tüm dünyada İtalyan kahve tutkunlarına espressonun orijinal hazzını sunmayı kendine amaç edinmiştir. Her zaman müşterilerimizin damak tadını tatmin eden özgün, yenilikçi üretim anlayışımızı sürekli geliştiriyoruz. Özgün yöntemlerle kavurduğumuz Espresso çekirdekleri ve öğütülmüş kahvelerin yanında pod kahvelerle çevre dostu ürün geliştirmeye ve yaymaya devam ediyoruz.

BİZİ FARKLI KILAN DEĞERLERİMİZ

Tazelik: Kahve çekirdeklerimizin ve kapsüllerimizin paketini açtığınızda çok çekici ve taze bir kahve aroması kokusu alacaksınız.

Geri Dönüştürülebilirlik: Ambalaj paketlerimiz ve Espresso Podlarımız tamamen geri dönüştürülebilir çevre dostu ürünlerden     oluşmakta.

Trend: Her zaman güncelliği takip ediyor ve ürünlerimizi yeniliyoruz. Tüm kahve ve espressolarımız son teknoloji ekipmanlarla İtalya’ya kahve uzmanları tarafından kavruluyor.

Ürün Gamı Çeşitliliği: Hem espresso ve kahve çeşitlerini hem de bu çekirdeklerle evde, ofiste, iş yerinizde veya kendi müşterilerinizle buluştuğunuz otel, restoran veya kafelerinizde leziz kahveler üretmenizi ve sunmanızı sağlayacak makineleri İtalya’da üretiyor ve dünyanın dört bir yanına sunuyoruz.

Lavazza, espresso çekirdekleri ile tanınan bir İtalyan kahve şirketidir. Şirket 1895 yılında kuruldu ve 120 yıldan fazla bir süredir varlığını sürdürüyor. Lavazza, hem öğütülmüş hem de tam çekirdekli kahvelerin yanı sıra hazır kahve üreten birkaç kahve şirketinden biridir. Lavazza espresso çekirdekleri Afrika, Orta Amerika, Endonezya ve Hindistan gibi dünyanın farklı bölgelerinden gelen Arabica ve Robusta çekirdeklerinin karışımı ile kavrulur. Bu karışım, her bir bardağa nerede yetiştirildiğine bağlı olarak benzersiz bir lezzet profili verir.

İlly, 1933 yılında, İtalya’nın Trieste şehrinde kurulan, son teknolojik makineler ile kahve kavuran ilk kahve şirketlerinden. İlly, espresso çekirdekleri, kalitesi ve aroması ile bilinen, dokuz çeşit saf Arabica’dan oluşan benzersiz bir karışım olan kahvesinin yüksek kalitesi ve kadifemsi tadıyla tanınan ve takdir edilen markalardan biridir.

İtalyan marka çekirdek kahvelerinden biri olan Gmoka, Vellutato, Robustave Arabica çekirdeklerinin meyve ve çiçeklerle harmanlanması ile elde edilir. 1956’dan beri aralıksız kahve üretimi yapmaktadır.

Diemme, kendini dünyanın en iyi tarlalarından yüksek kaliteli kahve çekirdekleri üretmeye adamış bir İtalyan kahvesidir. Diemme, dünyanın en iyi plantasyonlarından yüksek kaliteli espresso çekirdekleri üretir. Sadece en kaliteli espresso çekirdeklerini kullanmayı ve özenle kavurmayı taahhüt ederler.

Kimbo markası, 1963 yılında Napoli’de kendi kavurdukları kahveleri sattıkları küçük bir dükkanları olan Rubino kardeşler tarafından şirketleşti. Marka olarak kurulmadan önce, üretimine başlanmış olan Cafe Do Brsil ürünü 1960’lı yıllarda vakumlu tenekelerde satışa sunuldu ve tüm Avrupa’ya yayıldı. Başarılarını, geleneklere bağlı, son teknoloji kullanarak ürün kalitelerinden ödün vermeyen şirket dünyanın en büyük İtalyan kahve markalarından biri haline dönüşmüştür.

Bloğumuzda yer verdiğimiz Lugano kahve çekirdeklerinin tadına varmak, mükemmel bir İtalya yolculuğuna çıkmak, İtalyan topraklarının kokusunu koklamak için online web sitemizden ürünlerimizi inceleyebilir ve anın tadını çıkarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir