E.S.E Espresso Pod

Kahvede Yeni Trend: Espresso Pod

Lugano İtalyan Espresso Pod Kahveler - Toptan Satış - Ürünlerimiz

Hayatımızın vazgeçilmez lezzetlerinden olan kahveye dair olan yolculuğumuzda bugün sizlerle Espresso’nun bardağımıza serüveninin farklı araçlarından olan “Espresso Pod” lardan bahsediyor olacağız.

Nedir bu Espresso Pod?

Espresso Pod’lar günümüzde kahvenin bardağımıza gelmesini hızlı, lezzetli ve kendine has özüne sahip olarak gerçekleştirmesine yarayan yöntemlerden biri olarak kendini gösteriyor. Hatta bu yöntem günümüzde birçok ülkede kendini kanıtlamış bir alternatif olarak görülüyor.

Espresso Podları Diğerlerinden Ayıran Nedir ?

Öncelikle şunu bilmeliyiz Pod dediğimiz zaman çoğu kişinin aklına yapısı itibariyle Pad gelmekte ancak ikisi birbirinden farklıdır. Söz konusu Pod ve Pad’ler kumaş yapıdaki yumuşak poşetlerdeki öğütülmüş kahveler diyebiliriz, ancak Pod’un farkı da tam buradadır. Pod dediğimiz zaman paketi daha sıkı ve hava almayan paketler olan sıkıştırılmış dolayısıyla özünü koruyan bir tat sağlamaktadır. Bu bağlamda ekonomik ve pratik oluşu da gözden kaçmamakta. Şunu da eklemekte fayda var Pod dediğimiz zaman “Nerede yapabiliriz ki bunu?” sorusu akla gelse de E.S.E damgalı ürünlerin hepsi Espresso Pod servis etmeye uygun olacağından kolaylıkla hazırlanır ve afiyetle içilebilir.

Hangi Tip Espressoları Pod İle İçebiliriz?

Piyasada birçok Espresso Pod alternatifi bulunsa da bugün birlikte buluştuğumuz Lugano’nun kendi ürünleri üzerinden konuşursak kahvenizin sertliğine göre çeşitlendirilmiş dört çeşidi mevcut. Sırasıyla bunlar; Strong, Classic, Arabica ve Kafeinsiz olarak tercihinize sunulmuş ve tadına bakmanızı beklemektedir.

Peki Neden Kapsül Yerine Pod Tercih Etmeliyim?

Günümüz hızlı ve kolay kahve servis yöntemlerinden olan kapsüller, hazır paketlerde satılmaları ve daha küçük porsiyonlarda olmaları, taşınabilirlik ve el altında bulunma yönleri itibariyle çoğu kişiye cazip geliyor. Ancak Espresso Podlar ile biraz karşılaştırırsak Podların plastik olmaması, kahvenin daha taze kalması ve Pod’ları uygulayabileceğimiz kahve makinesi seçenekleri itibariyle farklı bir bakış açısına sahip olmanıza sebep olabilir. Özellikle çevreyi önemsediğimiz bu dönemde kapsüllerin plastik yapılarının kirletici etkiye sahip olması itibariyle gözlerimizin Podlara doğru gitmesi normal karşılanacaktır.

Toparlamamız gerekirse Espresso Podların sağladığı faydalar ve özelliklerinden kısaca bahsettik ancak en nihayetinde bir denemenizde mutlaka fayda var, sonuçta kahve herkesin kendi damağında yaşadığı bir haz, kendine has bir deneyimdir. Ama eminim ki hepimizin damak tadına göre bir kahve mutlaka vardır. Bu noktada hepsi farklı olsa da bir Lugano’ya da uğrayıp denemenizi tavsiye ederim internet sitesinden çeşitler ve tatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Espresso Podlardan bahsettiğimiz yazımızı umarız en az bizler kadar sizler de aydınlatıcı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımızda Kahve’ye dair yolculuğumuza devam ediyor olacağız. Kendinize iyi bakın ve kahve hayatınızdan eksik olmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir